Пробен турнир по кросминтон 12.12.2017 г.

На 12.12.2017 г. на игрището на Малинова долина спорт и спа се проведе пробен турнир по кросминтон. В него взеха участие шест състезатели – Антония Антонова – Димитрова, Мария Венкова, Александър Димитров, Светослав Лазаров, Матей Димов и Камен Ковачев. Целта на турнира беше да се изпробва организацията за създаване на Кросминтон ранглиста на България. Идеята е веднъж месечно тренировката да се превърне в мини турнир и от тези турнири да се трупат точки за националната ранглиста. Ще има две ранглисти за мъже и за жени. Поради малкия брой участващи жени турнирите за сега ще са смесени, като дамите ще получават точки както в смесената категория така и в категория жени. Точките, който ще натрупват състезателите ще се използват като база за определяне на позициите им при жребия за ежегодния вътрешен турнир, организиран от СК Кросминтон България. На пробния турнир, проведен на 12.12.2017 г., победител стана Светослав Лазаров. Той победи на финала Александър Димитров. На трето и четвърто място са съответно Камен Ковачев /3/ и Матей Димов /4/. В женския двубой за 5 – 6 място победи Антония Антонова – Димитрова и зае пето място, а Мария Венкова остана шеста. По гореспоменатите правила Антония Антонова – Димитрова и Мария Венкова получават според класирането си точки в категория жени и съответно са 1.Антония Антонова – Димитрова и 2.Мария Венкова. Ще проведем още 1 – 2 пробни турнира и ако всичко върви според определения план от 2018 год. ще има ранглиста по крисминтон на България.